KONST / Litografier / Litografi 7843515
nr 784 3515
Waldemar Sjölander
(1906-1988), Sverige
Litografi, Waldemar Sjölander (1906-1988), signerad 1956, 13/27, motivets mått: 57x40
Waldemar Sjölander, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1906, död 1988.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 22 oktober 2012
kl 19:57:03
20/10 23:40:28
Waldemar Sjölander
Läs mer om Waldemar Sjölander